Procedim penal për drejtorin e Urbanikës së Bashkisë Sarandë, lejoi ndërtimin e një pallati

11/03/2211:43

Shperndaje:

Policia njofton se specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”, shtetasin Pandi Zhoga, 40 vjeç, banues në lagjen nr.1 Sarandë, me detyrë Drejtor i Zhvillimit dhe Planifikimit të Territorit pranë bashkisë Sarandë.

Procedimi penal u krye pasi ka bërë kallëzim shtetasi J. S., 55 vjeç, banues në lagjen nr.4, Sarandë, se një firmë ndërtimi është lejuar të vazhdojë ndërtimin e një pallati në lagjen nr. 4, Sarandë, pa dokumentacionin përkatës.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.