Prezantohet dokumentari “Mbresa nga stendat e një muzeu” – VIDEO

23/02/2419:19

Shperndaje:

Është prezantuar sonte dokumentari “Mbresa nga stendat e një muzeu” – Shkolla Hasan Tahsini Sarandë, një dokumentar nga Xhorxhi Vasili dhe Vangjel Agora.

Gjatë fjalës së tij Vangjel Agora ka thënë se qëllimi i këtij dokumentari është të sensibilizojë vizitimin e këtij muzeu dhe pasurimi i këtij muzeu. Vangjel Agora ka apeluar edhe ndaj institucioneve të shkollës, Drejtorisë Arsimore dhe Bashkisë Sarandë ta marrin në dorëzim këtë muze.

Xhorxhi Vasili në përshëndetjen e tij ka falenderuar të gjithë ata njerëz që mundësuan ndërtimin e këtij muzeu në ambjentet e gjimnazit Hasan Tahsini në Sarandë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.