PD Sarandë: S`do i bindemi ligjit, do bllokojmë rrugën në Lushnje

04/04/1815:09

Shperndaje:


Demokratet e Sarandes kane vendosur per mosdindje civile duke filluar nga dita e neserme.
Lajmi behet i ditur per Saranda Web nga burime brenda radheve te demokrateve, te cilet saktesojne se gjate mbremjes se sotme do te kete nje mbledhje te kryesise se PD Sarande per te vendosur per strategjine qe do te ndjekin. Gjithashtu mesohet se mengjesin e neserm demokratet e Sarandes do te marshojne drejt Lushnjes, ku do te bllokojne rrugen dhe qarkullimin e cdo mjeti qe kalon ne kete rruge.
Ende nuk dihet se sa do te zgjasi bllokimi i rruges ne Lushnje nga demokratet e Sarandes, te cilet nuk dihet perse kane vendosur te bllokojne pikerisht rrugen ne Lushnje, kur ne Sarande ka disa rruge ku mund te bllokoheshin me lehte.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.