Operacion antikanabis, asgjesohen 3225 rrënjë, në kërkim 2 persona

29/10/1617:56

Shperndaje:


policia-tatzatKur dukej se policia kishte shkatërruar të gjitha parcelat e kanabisit në të gjithë territorin e vendit, policia e Sarandës ka organizuar një tjetër operacion. Policia e Sarandës ka zhvilluar një operacion në fshatin Tatzat, Delvinë, në vendin e quajtur “Galishta”. Nga kontrolli në 5 parcela u gjetën të mbjella dhe u asgjësuan 3223 rrënjë bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva. Gjithashtu u gjetën edhe 55 bimë në proces tharje dhe 3 thasë me peshë 16 kg e 650 gr. Cannabi Sativa.
Policia njofton se ka shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve F.B e A.Zh, vjeç 39 e 45, banues në Sarandë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.