Oltion Caci takim me stafin e “Antoni Athanas”: Më shumë vëmendje dhe mbështetje për këtë shkollë

20/04/2320:11

Shperndaje:

Oltion Caci, kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë Sarandë ka zhvilluar takim me stafin pedagogjik te shkolles Antoni Athanas.

Gjatë bashkëbisedimit u paraqiten problematikat dhe kerkesat ndaj stafit. Nje nder kerkesat kryesore ishte bashkëpunimi I Bashkise Sarande per promovim dhe mbeshtetje ndaj shkolles.

Gjithashtu nje kerkese tjeter ishte duke qene se Saranda eshte nje qytet turistik për këtë shkolle mungon Guida Turistike. Kerkesa tjeter e domosdoshme e stafit ishte projekte dhe trajnime per studentat te shkolles per te fituar eksperience. Sipas tyre shkolla te njihet si akademi shkolle e larte dhe jo vetem e mesme.

Nje nder problematikat me serioze te momentit eshte renia e numrit te nxenesve dhe u hodh si ide ulja e numrit te rregjistrimeve ne Gjimnazin Hasan Tahsini ne baze te mesatares qe te kete me shume mundesi regjistrimi ne shkollen Antoni Athanas.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.