“Një poezi për Sarandën” – Emrat e fituesve të çmimeve në mbrëmjen poetike

10/10/2019:22

Shperndaje:


Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar në Sarandë mbrëmja poetike “Një poezi për Sarandën”, një konkur në të cilin morën pjesë qindra krijues nga Saranda, qytete të tjera të vendit, Kosova dhe mbarë bota.
Në këtë event i cili është transmntuar LIVE nëpërmjet Saranda Web në Facebook,  janë ndarë edhe shumë çmime, emrat e të cilëve i publikojmë më poshtë:

“SARANDA E ARTE”-….znj. VOJSAVA NELO

“SARANDA E ARGJENDTE”….z.BARDHYL MALIQI

“SARANDA E BRONXTE”….z.LLESH MURRANI

“KURORA NAIMJANE “….z.MUSA JUPOLLI

‘DEA-HHYJNESHA E BUTRINTIT”….znj.KOZETA ZYLO

“ATHINAJA-HYJNESHA E FINIQIT”….z.NIKO KACALIDHA

“PANI I MADH I BUTRINTIT”-….z.TIMO MERKURI

”KURORA E 40-SHENJTOREVE”…..AT STAVRI ÇIPI

“BUKUROSHJA E SYRIT TE KALTER”…..znj.LORETA

“PULEBARDHA BUKUROSHJA ONHEZMIT”..znj.NASIBE PLAKU VELAJ

“SILKE BLUMBACH”…..znj. LEJDA RUGJI

“DRITA JONIANE”…..z.PERIKLI SHULI

” E BUKURA E JONIT’……znj. ZYRA AHMETAJ

ÇMIMET PËR POETËT E RINJ

Medalja “ Onhezmus i Artë”…..GLEDIA DERVISHI

Medalja “Onhezmus i Argjëndtë”…..DANIELA MEÇO

“Medalja’’ Onhezmus i Bronxtë.”…XHEVA REXHEPI


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.