Nisma e Luleve vazhdon aksionin për pastrimin e detit në Sarandë – VIDEO

09/10/2217:58

Shperndaje:

Sot Nisma e Luleve në bashkëpunim me ekspertët e Spiranca Diving Center ka vazhduar me aksionin nr. 26 të pastrimit të tabanit të Detit Jon në zonën e Kodrës.

Sot u pastruan dhe 74 goma duke e çuar numrin total në 2002 goma të pastruara nga deti.

Mos e ndosni detin! Ta ruajmë vendin tonë!

I bëjmë thirrje Ministrisë së Mjedisit dhe Kryeministrit të ngrejnë grup pune për evidentimin e gjendjes dhe pastrimin kombëtar të detit.

Vazhdojmë…


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.