Nisma e Luleve nis sezonin e tretë të pastrimit të detit në Sarandë

08/05/2118:52

Shperndaje:


.
Sot Nisma e Luleve dhe “Spiranca Diving Center” nisën sezoni e tretë të pastrimit të tabanit të Detit Jon.
Sot aktivistët pastruan 26 goma, 30 karrige dhe shezlonge në zonën nga Plazhi te Centrali deri te hotel “Grand”.
Numri i mbetjeve në gjirin e Sarandës po shkon drejt pastrimit total.

Në 16 aksione janë pastruar 1310 goma, rreth 36 000 shishes, bidona, kanaçe dhe 30 shezlonge.

Nisma e Luleve falenderon këdo që u angazhua për pastrimin dhe Bashkinë Sarandë për mjetin e transportit të mbetjeve deri në landfill!

Ruajeni detin! Ta pastrojmë vendin tonë!

VIDEO

https://youtu.be/Orl5dEV45cE


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.