Në rrjetat e peshkatarëve në Sarandë bie diçka e çuditshme

27/03/1713:54

Shperndaje:


bomba sarandeNë rrjetat e peshkatarëve në Sarandë bie diçka e çuditshme.
Peshkatarët e Sarandës të cilët kishin dal për gjueti ditën e sotme janë kthyer me një gjah të çuditshëm.
Duke qenë se pesha që ishte në rrjetat e tyre ishte shumë e madhe, ata fillimisht u gëzuan.
Por kur gjahu doli në sipërfaqe ata u tmerruan.
Në rrjetat e tyre kishte rënë një bombë e vërtetë.
Predha që peshon rreth 300 kg mendohet të jetë e Luftës së Parë Botërore dhe është ende e pashpërthyer.
Për caktivizimin e saj janë thirrur specialitë, të cilët pritet të vijnë nga Tirana ditën e sotme.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.