“Mendova se ishe ujk”, bariu plagos me çifte 73-vjeçarin

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Ksamil të Sarandës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, ku i plagosur ka mbetur Shyqyri Saliaj, 73 vjeç i cili është plagosur nga një bari tjetër gjatë kohës që ruante lopët.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se i plagosuri ka pyetur autorin se pse më qëllove, ndërsa autori ka thënë se : Mendova se ishe ujk!

Deri më tani dyshohet se bëhet fjalë për një plagosje aksidentale, megjithatë policia po shkon në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.