Ministrja e Financave: Pensionistëve do u japim për Vitin e Ri 5 mijë lekë

01/11/2111:25

Shperndaje:

Pensionistët do të marrin edhe këtë vit 5000 lekë shpërblim për fundvit.

Në Komisionin e Ekonomisë, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha se 34 milionë dollarë që do të ndahen për të moshuarit janë siguruar tashmë, dhe ndryshe nga vitet e kaluara ato nuk do të merren nga fondi rezervë.

Gjatë raportimin në Komision ministrja tha se bonusi i fundvitit është zë më vete dhe bashkë me indeksimin e çon rritjen e pensioneve në 5% në vit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.