Lapaj: E mendoni dot kryeministrin e Greqisë të kërkojë zgjidhje tek ambasadorët? Ia hanë mishin dhe kockat

22/11/1921:50

Shperndaje:


Adriatik Lapaj, i ftuar në emisionin “Pa Protokoll” në Report Tv është shprehur se zgjidhja për krizat politike nuk duhet të vijë nga ambasadorët.
“Nuk zgjidhet kjo punë duke thirrur ambasadorët. Konventa e Vjenës i ndalon të hyjnë në punët e brendshme.
E mendoni dot kryeministrin e Greqisë të kërkojë zgjidhje tek ambasadorët? Po ia hanë mishin, ia hanë dhe kockën, nuk e lenë, 24 orë nuk kalon dot në kryeministri.
Të mbajnë vendin që u takon. Ua them unë shqiptarëve, klasa politikë që kanë votuar këtu e 30 vjet është aq e paaftë sa babai i shtëpisë çdo hall ta kërkonte ta zgjidhte tek komshiu tek lagjja tjetër.
Shqipërinë më shumë se unë nuk e do një finlandez”, tha Lapaj në “Pa Protokoll” në Report Tv.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.