Kontrollet për kanabis, radhë dhe vonesa të gjata në Qafë Botë

15/10/187:17

Shperndaje:


Prej disa ditesh ne piken doganore të

Qafë Botës automjetet perballen me vonesa te gjata ne kalimin ndermjet dy shteteve. Shkak per kete po behen kontrollet fizike te automjeteve qe po ushtrohen ne cdo mjet qr kalon ne Qafe Bote.
Drejtuesit e mjeteve shprehen se keto kontrolle po ushtrohen ne cdo automjet dhe u shkaktojne pritje dhe vonesa te gjata.
Gjate muajit te kaluar nga ana e policise greke jane kapur disa ngarkesa me kanabis te cilat kane kaluar pikerisht nga Qafe Bota, gje qe ka bere qe nga ana e policise shqiptare te ushtrohet kontroll fizik ne cdo automjet qe kalon ketu
.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.