Kapet me 50 kg kanabis në automjeti, kapet shqiptari në Filat, greku ia mbath

20/08/2111:38

Shperndaje:

Kapen rreth 50 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar. Operacioni nga policia greke ne Filat, Igumenice.

Eshte ndaluar nje mjet, brenda te cilit jane gjetur dhe sekuestruar 3 canta qe permbanin 8 pako me 48 kg 280 gram marijuane dhe 19 pako te vogla me 1 kg 917 gram hashash cokollate.

Ne pranga drejtuesi i mjetit, shtetas shqiptar i cili rezulton pa patente nderkohe qe ne kerkim eshte shpallur nje shtetas grek qe rezulton te kete marre mjetin me qera nga nje kompani makinash te perdorura.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.