Kapen në Qafë Botë 23 kg kanabis, në pranga transportuesi

14/01/1812:22

Shperndaje:


Qafë-Botë, Sarandë
Policia Kufitare godet një rast të tentativës për trafik të lëndëve narkotike.
Më datë 14.01.2018, në PKK.Qafë Botë, gjatë kontrollit të mjetit tip ”Benz”, me drejtues shtetasin Fatos Alushllari, shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me doganën kanë konstatuar 22 pako me lëndë narkotike Cannabis Sativa në formë çokollate, me peshë 23.5 kilogramë.
Shtetasi Fatos Alushllari, 48 vjeç, banues në Tiranë, është shoqëruar menjëherë në Komisariatin e Policisë Sarandë nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, ku në përfundim të veprimeve të para hetimore është bërë arrestimi në flagrancë i tij.
Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, automjeti dhe 2 aparate celular.
Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale ”Trafikim të lëndëve narkotike”.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.