Kandidati Leonard Beqiri, i cili gëzon mbështetje nga SHBA dhe BE, takime në Sarandë

15/06/1710:50

Shperndaje:


Kandidati Leonard Beqiri, i cili gëzon mbështetje nga SHBA dhe BE, në kuadër të fushatës elektorale, ka zhvilluar ditën e sotme takime me qytetarë të Sarandës.
Leonard Beqiri kandidati për deputet për qarkun e Vlorës ka mbështetjen amerikane për të qënë pjesë e Parlamentit të Shqipërisë. Zgjedhjet që zhvillohen më 25 qershor pritet të rezultojnë pozitive dhe një sukses për Beqirin, i cili është te Vox Dei Universität Professor nderi ndërsa te Misioni Diplomatik American Konsull Nderi për vendet e Beneluxit dhe Gjermanisë.
Këto institucione të rëndësishme dhe me peshë kanë shprehur mbështetjen për kandidatin për deputet të PSD në qarkun e Vlorës Leonard Beqiri. I cili gjithashtu ditë pas dite ka fituar dhe mbështetjen e qytetarëve vlonjatë që shohin tek Beqiri njeriun që do ti përfaqësojë denjësisht në Kuvendin e Shqipërisë, pavarësisht cilën parti përfaqëson. Duke i dhënë mbështetje nga të gjithë krahët politikë dhe të paangazhuarit politikë. Njëherësh kjo mbështetje nga qytetarët e Vlorës por dhe nga partnerët tanë ndërkombëtarë, janë një garanci për investime ne qytetin bregdetar, investime për të cilat ka nevojë vendlindja e Beqirit.
Leonard Beqiri është një djalë nga Vlora që ka mbaruar Akademinë Ushtarake dhe që në moshën 23 vjeçare është emëruar Komandant i Batalionit të Morinës, batalioni më i madh në Shqipërinë e kohës… Në vitin 1992, pas ndryshimeve që ndodhën në vend u largua për në Gjermani. Atje u vendos dhe me ambicie të mëdha iu fut shkollës së administrim biznesit. Falë rezultateve mbresëlënëse arriti të siguronte bursë në Kaliforni dhe u laurua në Fox University, në degën e Administrim Biznesit.
Pa u ndalur Leonardi ndoqi Universitetin Katolik Anglikan të Floridës duke doktoruar në politikat ndërkombëtare, duke u vlerësuar si profesor nderi i këtij universiteti. Leonardi sot është profesor bashkëpunues në Universitetin Albizu me qendër në Amerikë si dhe konsull nderi dhe komisioner i Lartë i Paqes i misionit diplomatik. Të gjitha këto tituj janë dhe i gjithë ky aktivitet i tij është lehtësisht i aksesueshëm në internet, mjafton të kërkoni në google me emrin Leonard Beqiri.
Pas mbarimit të studimeve dhe kualifikimeve Leonard Beqiri u vendos në qytetin e AAchhen në Gjermani. U ingranua me shpejtësi në jetën politike të qytetit duke u bërë pjesë e Partisë Social Demokrate gjermane që nga viti 2005.
Në vitin 2006 u zgjodh anëtar i kryesisë së SPD në Ost Verrain AAchen.
Ndërkohë që vetë Leonard Beqiri ka vendosur që këtë mbështetje që ka nga partnerët ndërkombëtarë ta kanalizojë në mbështetje për Kuvendin e Shqipërisë, për shtetin shqiptar. Duke kontribuar fort në Kuvendin e Shqipërisë, ku gjasat janë për një fitore të sigurtë në Vlorë dhe marrjen e mandatit të deputetit nga votat e vlonjatëve që do të mbështesin djalin e tyre.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.