IVMT e detyroi ta prishte shtëpinë me duart me tij, por e rindërtoi pasi zuri shiu, arrestohet

01/02/2216:55

Shperndaje:

Rushan Kurti u detyrua dje që shtëpinë e ndërtuar me mund ta prishte me duart e tij, për të mos u dëmtuar materialet nga fadroma e IVMT të Bashkisë Sarandë.

Prishja e shtëpisë së tij në Ksamil, ku ai jetonte së bashku me bashkëshorten Katerinën erdhi pas një vendimi për prishje të marrë nga IVMT.

Por, mesa duket shiu i cili ka filluar mbrëmjen e djeshme i ka gjetur bashkëshortët në qiell të hapur dhe ata kanë vendosur të ngrenë në këmbë përsëri shtëpizën e tyre prej panelesh.

VIDEO

Burime të Saranda Web nga Ksamili bëjnë të ditur se pasditen e sotme Policia ka shoqëruar në Komisariatin e Policisë Sarandë Rushan Kurtin dhe ai pritet të përballet me akuzën e ndërtimit pa leje.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.