Helikopteri i Forcave të Armatosura ulje emergjente në stadiumin e qytetit të Sarandës

09/01/2111:57

Shperndaje:


Helikopteri i Forcave të Armatosura ka bërë pak caste më parë një ulje emergjente në stadiumin e qytetit të Sarandës.
Burime të Safanda Web informojnë se helikopteri ka transportuar një të sëmurë drejt Spitalit “Nënë Tereza” në Tirana.
Mësohet se pacienti ka pësuar një atak kardiak dhe është thirrur me urgjencë helikopteri.

Ardhja e helikopterit të Forcave të Armatosuara lidhet me kushtet e motit, të cilat e kanë pamundësuar transportin e pacientit me helikopter të ministrisë së Shëndetësisë dhe është dashur thirrja e helikopterit të Forcave të Armatosura.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.