Hajdutët vjedhin kopenë me bagëti gjatë natës

22/11/1817:19

Shperndaje:


 

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur gjatë natës së kaluar në fshatin Rusan të Delvinës.
Një grup hajdutësh kanë marrë nga vatha gjithë kopenë duke e vënë përpara.
Ngjarja është mësuar vetëm mëngjesin e sotëm, kur bariu është zgjuar nuk ka gjetur në vathë asnjë dele dhe ka vënë kujën.
I ndihmuar edhe nga disa të njohur ai ka arritur të bier në gjurmë të bagëtive, të cilat hajdutët i kanë cuar deri në afërsi të fshatit Palavli dhe më pas i kanë ngarkuar në automjet për ti përcjellë drejt destinacionit final.
Nga rreth 45 krerë dele që kishte bariu ka mundur të gjejë vetëm 4 dele të cilat kishin mundur të përhapeshin nëpër kodrat përreth.
Policia e njoftuar për ngjarjen ka filluar hetimet, por që nuk pritet të ketë ndonjë rezultat.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.