GUIDË, plazhet ku mund të kaloni pushimet në Sarandës

19/03/1716:11

Shperndaje:


Në këtë publikim po sjellim plazhet në zonën e Sarandës, Ksamilit dhe Lukovës, ku mund të kaloni pushimet gjatë qëndrimit tuaj. Preferojmë që listimin ta bejmë nga afërsia me Sarandën. Gjithashtu në këtë publikim po i sjellim këto plazhe edhe me vendndodhje në google map
Plazhi i Centralit ndodhet buzë Shëtitores së Sarandës. Megjithëse nuk mund të konsiderohet plazh 100 % i pastër, ky plazh ka avantazhin sepse nuk ju nevojitet të shpenzoni për transportin.
Gjithashtu në këtë plazh gjatë viteve të fundit ka funksionuar edhe shërbimi i Lifeguard, rojeve të bregdetit.
Vendndodhja https://goo.gl/lW9Uy1  
Plazhi i Manastirit
Playhi i Manastirit ndodhet në kilometrin e 6-të të rrugës nacionale Sarandë – Butrint.
Plazhi ndodhet në gji ranor me ujë të kristaltë
VENDNDODHJA https://goo.gl/bPcFJl
Plazhi i Pasqyrave
Ndodhet në kilometrin e 7-të të rrugës Sarandë – Butrint, rreth 1 kilometër nga rruga.
VENDNDODHJA https://goo.gl/RNAjy3
Plazhi i Pulëbardhës
Plazhi i Pulëbardhës ndodhet gati 10 km larg nga Saranda përgjatë rrugës për në Butrint shumë afër Ksamilit. Ky plazh i vogël, i veçuar, i virgjër dhe shumë piktoresk është në fundin e një kodrine pranë një gjiri të vogël detar.
Vendndodhja https://goo.gl/ShXWPT
Plazhet e Ksamilit
Plazhet e Ksamilit janë shumë të pëlqyer për pastërtinë e ujrave të tyre, rërën e imët dhe pamjet piktoreske që ofrojnë.
Vendndodhja https://goo.gl/enFM2U
Plazhi i Krorezës
Plazhi Krorëz. Nëse ka mbetur ndonjë plazh i virgjër në rivierën shqiptare, padyshim që ky është plazhi i Krorëzës. Në këtë plazh të magjishëm që ndodhet shumë pranë Sarandës mund të shkohet vetëm me varkë ose me këmbë. 500 metër në jug të plazhit të Krorëzës, ndodhet edhe plazhi i Kakomesë.
Vendndodhja https://goo.gl/F5NMdX
Plazhi i Shpellës Lukovë
Ndodhet rreth 20 kilometër në rrugën Sarandë – Vlorë. Natyra e paprekur, uji i kristalte i Jonit me ngjyrën e veçante e bëjnë këtë plazh një ndër pikat më të vizituara ndër plazhet e Bregut
Vendndodhja https://goo.gl/SMkPhc 
Për cdo vërejtje apo sugjerim, na kontaktoni në faqen tonë në facebook Saranda Web

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.