FSHF e ashpër me Butrintin: Gjobë 500 mijë dhe 4 ndeshje pa spektatorë

07/04/2212:44

Shperndaje:

Komisioni i disiplinës në FSH ka dënuar KS Butrintin me 500 mijë lekë gjobë dhe 4 ndeshje pa tifozë.

VENDIMI:

KF Butrinti, për sjellje të gabuar të spektatorëve, hedhjen e sendeve në terrenin sportiv, duke shkaktuar ndërprerjen e përkohshme të lojës, në bazë të neneve 65/1, 65/3/a, 65/3/c, dhe 65/4/b të KDS, dënohet me gjobë në masën 50.000 (pesëdhjetë mijë) lekë dhe zhvillimin e 4 (katër) ndeshjeve pa spektatorë. Në zbatim të nenit 116/1/a të KDS, gjoba të aplikohet në masën 50%.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.