FRESSH Saranda kontribut për rikonstruksionin e Kopshtit të Fëmijëve Metoq

28/12/1619:48

Shperndaje:


Anëtarët e këtij forumi politik të qytetit të Sarandës shkuan në kopshtin e Metoqit duke shpërndarë dhurata për fëmijët e këtij kopshti.
Duke i uruar për festat e fundvitit vogëlushët e vegjël FRESSH Sarandë shprehu dëshirën për të kontribuar sërisht për këtë kopsht dhe fëmijët e tij. Dhe disa ditë më vonë në kopshtin e Metoqit kanë filluar punimet për restaurimin e ambienteve të brendshme.
Ky financim u bë i mundur falë bashkëpunimit me një nga bizneset lokale që operon në qytetin e Sarandës. Ftesës së FRESSH Sarandë për të kontribuar për fëmijët e kopshtit të Metoqit biznesi privat i është përgjigjur pozitivisht. Punimet kanë filluan ditën e sotme dhe pritet që të përfundojnë para datës 4 Janar 2016, për të bërë të mundur që fëmijët e Kopshtit Metoq të kenë ambiente komode e të ngrohta për vitin e ri 2017.
FRESSH Sarandë nën drejtimin e Kryetarit të ri Andi Bello po ndërmerr disa nisma për t’u përshëndetur në ndihmë të komunitetit të qytetit të Sarandës.
Nga ana e FRESSH Sarandë bëhet me dije se projekte të tjera në ndihmë të komunitetit po diskutohen dhe do të bëhen publike në një moment tjetër.fresh-saranda

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.