Fillon gjyqi ndaj mesuesit të akuzuar për ngacmim seksual

21/11/1818:07

Shperndaje:


 

Eshte zhvilluar ne gjykaten e Gjirokastres seanca paraprake pergatitore ndaj Neshet Tepelenes 60 vjec mesues ne fshatin Kalase te Delvines i cili akuzohet per ngacmim seksual ndaj 1 te miture nxenese e tij. 
Gjyqi zhvillohet ne Gjykaten e Gjirokastres pasi eshte e vetmja gjykate ne jug qe trajton probleme te femijeve pasi Saranda nuk ka nje te tille. 
Ne seancen e sotme paraprake jane vene perballe njeri tjetrit mesuesi 60 vjecar i akuzuar per ngacmim seksual dhe ish nxenesja e tij vajza 11 vjecare, gjysherit e te ciles denoncuan kete ngjarje per Report Tv ne prill te ketij viti.
Gjykatesja Blerta Çibuku i ka dhene fjalen prokurorit Julijan Çafka ku ka paraqitur te dhenat ne dosjen e hetimit nderkohe qe pala kundershtare ka kerkuar ndryshimin e akuzes pra jo ngacmim seksual.
Ka pasur momente tensioni brenda ne seance pasi 11 vjecarja eshte gjendur e frikesuar nga prezenca e ish mesuesit te saj qe qendronte ne kafazin e gjykates dhe ka kerkuar disa here pushim cka eshte miratuar. Pas seances se sotme paraprake, pritet vijimi i seancave te tjera te gjyqit ne themel.
Avokati i familjes se vajzes 11 vjecare Julijan Sinomati, pohon se ka shume deshmitare qe do pyeten dhe do flasin per te vertetuar pretendimet e ngritura per ngacmim seksual ndaj te mitures 11 vjecare ne shkollen e fshatit Kalase ne Delvine.
Ka qene fillimisht e ema e vajzes, pastaj gjysherit qe denoncuan ngjarjen ku sipas deshmise se vajzes 11 vjecare, mesuesi e mbajti vecmas ate ne klase dhe e puthi ne buze.  

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.