Djegia e Bar Lulishtes, ekspertë nga Tirana për hetimin e shkaqeve të zjarrit

06/04/2411:26

Shperndaje:

Kur kanë kaluar 24 orë nga zjarri i cili dogji një lokal jashtë funksionit dhe ndërtesën e Bar Lulishtes, ende nuk janë përcaktuar shkaqet e zjarrit.

Zjarri fillimisht ra në lokalin që në Sarandë njihej me emrin “Totoshi” dhe më pas u përhap duke djegur totalisht edhe Bar Lulishten.

Në Sarandë kjo është një çështje shumë e ndjeshme, pasi me djegien e Bar Lulishtes, qyteti ka humbur një monumet kulturor të identitetit dhe nga autoritetet është kërkuar një hetim i plotë dhe i thellë për shkaqet e zjarrit.

Për këtë qëllim, është kërkuar që ekspertizën ta kryejnë një grup i specializuar, të cilët pritet të mbërrijnë sot nga Tirana.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.