Çipa: Butrinti ka potenciale për të shkuar në Kategorinë e Parë

04/02/2019:37

Shperndaje:


Para ndeshjes hapese te Fazes se Dyte, Profesor Odisea Çipa ka dhënë një prononcim përfaqen e fansave të Butrintit KS Butrinti

Çipa shprehet se hapat false jane te ndaluar per Butrintin.
Per mendimin tim Butrinti eshte gati te sfidoje cdo kundershtar perfshi dhe Alpetrolin kete fundjave, pozicioni qe kemi ne tabelen e klasifikimit nuk na lejon te marim rezultat tjeter vec fitores ne kete takim. Ekipi ka kualitet dhe afrimet e Janarit kane ritur cilesine dhe shtuar konkurencen.
Futbollistet duhet te japin maksimumin ne kete takim te veshtire te tregojne cilesite e tyre dhe te jete te ndergjegjshem qe cdo rezultat tjeter vec fitores do i komplikonte situatat, thekson Çipa.
Jam besimplote se me pergatitjet qe ekipi ka bere ne drejtimin e trajnerit Dhiogjen Muco ky 90 minutesh do te flasi vetem per Butrintin dhe ekipi do te kthehet me fitore nga Patosi.
I uroj suksese Butrintit me besimin qe do plotesohet deshira e te gjitheve ne per tu ngjitur ne Kategorine e Pare, mbyll fjalen e tij Profesori Odise Çipa.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.