Butrinti U-19 fiton ndaj Bylis, U-17 fiton ndaj Beratit

10/04/1620:08

Shperndaje:


butrinti u 19Takimi midis ekipeve U-17  Butrinti – Tomori i cili u zhvillua sot në Sarandë  perfundoi me fitoren e ekipit të Butrintit 3-0.
Golat për ekipin sarandiot u shënuan  2 gola nga  Mance dhe  1 gol Kolonja.
Duhet theksuar se Kolonja ishte protagonist tek të tre golat.
Ndërsa për ekipet U-19 Bylis – Butrinti përfundoi 0 – 1 për ekipin sarandiot.
Goli i takimit u shënua nga nga Rolando Hoxha.
Me këtë fitore ekipi U-19 i ButrintiT ndodhet në kuotën e 36 pikëve, ndërsa ndjekësi i afërt Lushnja 34 pikë.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.