Bie nga dritarja e shtëpisë, humb jetën Mirela Xhaferi

08/06/2419:15

Shperndaje:

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen nr. 1 të qytetit bregdetar të Sarandës. Mirela Xhaferi, rreth 65 vjeç, ka humbur jetën pasi ka rënë nga dritarja e shtëpisë së saj, e cila ndodhej në katin e parë të ndërtesës.

 

Incidenti ndodhi rreth orës 19:20 minuta, kur fqinjët kanë dëgjuar një zhurmë kërcitje dhe menjëherë kanë vënë re se zonja Xhaferi kishte rënë nga dritarja. Fqinjët e saj kanë lajmëruar menjëherë ambulancën dhe shërbimet e emergjencës, të cilat mbërritën shpejt në vendngjarje.

 

Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për ta shpëtuar, Mirela Xhaferi nuk arriti të mbijetonte dhe ndërroi jetë gjatë transportimit për në spital.

 

Ngjarja ka tronditur komunitetin lokal, ku Mirela Xhaferi njihej si një grua e qetë dhe e respektuar nga fqinjët e saj. Policia ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e këtij incidenti të rëndë.

 

Ndërkohë, autoritetet po kërkojnë dëshmitarë që mund të ndihmojnë në sqarimin e detajeve të ngjarjes. Mendimet dhe lutjet e komunitetit shkojnë për familjen e saj në këtë moment të vështirë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.