Banorët e Nivicës protestë përpara Prokurorisë Sarandë për tokat në Kakome

12/10/2016:16

Shperndaje:


Pas protestës pak ditë më parë në Gjykatën e Gjirokastrës banorë të fshatit Nivicë, protestuan sot para prokurorisë së Sarandës.
Shqetësimi i tyre i lindur, vite më parë po ende pa zgjidhje është, sipas tyre mos hipotekimi i tokës e përfituar me ligjin 7501, ku rreth 21 ha është në Kakome.
Është një kalvar gati 30 vjeçar i cili po i end ata sa në bashki në hipotekë, në gjykata dhe fillon sërish nga fillimi. Pas protestës së ditës së sotme banorët do t’i drejtohen Spak.

https://www.facebook.com/SarandaWeb.net/videos/1014053515763206/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.