Banorët e Nivicës i drejtohen SPAK për pronat në Kakome

06/08/2119:40

Shperndaje:

Banorët e Nivicës i drejtohen Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar pranë burgut 313 Tiranë.

Kallzimi mbanë datën 17 korrik dhe është bërë nga Kryesia e fshatit Nivicë, ne Njesine Administrative Lukove te Bashkisë Himare, perfaqesuar prej Kryetarit te fshatit shtetasit Stefan Llambri dhe komplet banorëve të këtij fshati fshati sipas një liste emerore te bashkalidhur.

Banorët e Kakomesë prej vitesh kërkojnë anullimin e vendimit për dhënien e tokës në Kakome një firme private për ndërtimin e një resorti turistik, duke pretenduar pronësinë e tokës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.