Autobusi me targa shqiptare aksidentohet me 2 derra të egër në rrugën Janinë-Kakavije

13/11/2313:03

Shperndaje:

Numri i aksidenteve me derrat e egër në rrjetet rrugore të Epirit është rritur së fundmi.

Këtë herë një autobus me targa shqiptare është përplasur me dy derra të egër në rrugën nacionale Janinë-Kakavije pranë Perivleptos, raporton DropolisNews.

Nga përplasja nuk ka pasagjerë të lënduar, por automjeti ka pësuar disa dëme materiale.

Rritja e numeit të derrave të egër tërheq vëmendjen e drejtuesve të mjeteve, sidomos gjatë natës kur ata zakonisht lëvizin në tufa dhe mund të shkaktojnë aksidente të rënda trafiku.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.