Arrestohet Keivi Hysa, i kërkuar për vrasjen e Edmond Mehmetit në Sarandë.

23/02/1818:34

Shperndaje:


Arrestohet Keivi Hysa, shqiptari i kërkuar për vrasjen e pronarit të një lavazhi në Sarandë.
Keivi Hysa 27 vjeçari i cili akuzohet se më 2015 ka vrarë pronarin e një lavazhi në qytetin e Sarandës është arrestuar në Sesto San Giovani nga policia italiane. Hysa ka arritur të bie në prangat e policisë thuajse 3 vitesh pas ngjarjes, duke u arrestuar me akuzën e vrasjes për motive të dobëta me paramendim.
27 vjeçari në bashkëpunim me dy persona të tjerë, kanë qëlluar me armë zjarri në mjetin e Edmond Mehmetit duke e lënë këtë të fundit të vdekur.
Arrestimi i Hysës është bërë falë bashkëpunimit të Interpolit të Tiranës dhe Interpolit të Romës, ndërkohë që pritet të dalin detaje mbi rrethanat e ngjarjes.
VIDEO e momenteve pas vrasjes https://www.youtube.com/watch?v=amlv9fIjvAQ

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.