Arrestohet i 13-ti i grupit, ishte shpallur ne kërkim

06/10/1810:12

Shperndaje:


Policia ka kaper një shtetas të shpallur në kërkim E V 31 vjeç, banues në fshatin Metoq, Sarandë.
Kapja dhe ndalimi i tij u bë në qytetin e Sarandës, pasi ky shtetas ka qenë shpallur në kërkim më datë 27.02.2018 për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” kryer në bashkëpunim, neni 283/2 i Kodit Penal.
Sipas policisë, Veizi është një nga bashkëpunëtorët e grupit të strukturuar kriminal i cili u godit në Shkurt të vitit 2018, ku mbi bazën e operacionit “Piramida”, u arrestuan 12 persona dhe u shpallën në kërkim 4 të tjerë, ku në bashkëpunim me njëri-tjetrin trafikonin lëndë narkotike nga kufiri i gjelbër drejt shtetit Grek.
Vepër penale për të cilën Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.