Aktivisti Adriatik Lapaj: Do vazhdojmë protestën, qeveria të stabilizojë çmimet e ushqimeve

12/03/2217:00

Shperndaje:

NESËR NË 11.00 SËRISH NISEMI NGA HEROI KOMBËTAR, shruan pas mbylljes së protestës së sotme përpara kryeministrisë aktivisti Adriatik Lapaj.

Qytetarët folën qartë sot…folën me kulturë dhe përgjegjshmëri.

Qeveria të reflektoj! Të pezullohet taksa e qarkullimit dhe karbonit deri në stabilizimin e tregjeve. Komiteti i krijuar për kontrollin e çmimit të naftës të vazhdoj punën dhe mbaj çmimin nën kontroll.

Qeveria të bëj paketë për rritjen e subvencioneve në bujqësi dhe blektori.

Qeveria të marrë masa për stabilizimin e çmimit të shportës ushqimore. (Të shikojnë modelin e Maqedonis së Veriut)

Reflektoni! Dëgjoni popullin…

VAZHDOJMË… shkruan aktivisti sarandjot Adriatik Lapaj, duke publikuar edhe Video nga pjesëmarrja në protestën e sotme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.