Aktivistët e Nismës së Luleve: Në det jo vetëm goma, por kemi zbuluar edhe automjete

02/11/2017:35

Shperndaje:


Aktivisti dhe Avokati Adriatik Lapaj bën të ditur se gjatë aksionit për pastrimin e bregdetit dhe detit nëpër plazhet e Sarandës kanë zbuluar edhe automjete.
Në një postim në facebook avokati Adriatik Lapaj shkruan:

4 burra për ta nxjerrë gomën nga deti. Habitem si janë bërë bashkë 4 burra për ta hedhur në det!
Lajmi i fundit: Së fundi kemi gjetur dhe makina me të 4 rrotat brenda në det. 😂😂😂

Më herët aktivistë kanë zbuluar edhe arsenal të tërë armatimi, duke filluar nga arka me fishekë deri në predha topash, të cilat ende gjenden në ujërat e bregdetit të Sarandës dhe një prej zonave ndodhet pikërisht tek Limani.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.