Afrikanët largohen nga Greqia drejt Shqipërisë, kapen në Konispol emigrantë 8 somalezë

08/05/187:55

Shperndaje:


8 emigrantë nga Somalia janë kapur nga policia kufitare shqiptare sapo kanë hyrë në territorin shqiptar nga Greqia.
Sipas njoftimit të policisë, Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarandë, më datë 06.05.2018, në Konispol, në vendin ”Ura e Hekurt”,  kanë kapur 8 shtetas të huaj, me shtetësi somaleze, imigrantë të paligjshëm.
Në përfundim të procedurave të përzgjedhjes, shtetasit kërkuan azil në R.Sh dhe u dërguan në Q.K.P, të Azilkërkuesve në Babrru, Tiranë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.