Adrian Gurma: Vitin e ardhshëm do të ketë më shumë plazhe publike në Sarandë dhe në Ksamil

26/10/2214:15

Shperndaje:

I ftuar në emisionin SKANER në Saranda Web me gazetaren Shpresa Dine, kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma ka folur edhe për situatën e plazheve.

Gurma është shprehur se 3 vjet më parë kur mori detyrën, në Sarandë kishte vetëm 1 plazh publik, por edhe ai shfrytëzohej nga bashkia me pagesë. Që në ditën e tretë të detyrës kam marrë vendimin që ai plazh të lirohet nga shezllongët e bashkisë dhe të kthehet për publikun, ka thënë Adrian Gurma.

Gjatë këtyre 3 viteve kemi shtuar edhe plazhe të tjera, duke arritur të kemi 20% të hapësirave plazhe publike. Më vitin e ardhshëm do të kemi më shumë hapësira për plazhe publike, sidomos në Ksamil, ka thënë Gurma, dhe raporti do të jetë 30% plazh publik.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.