Abuzimet në Bashkinë Finiq, reagimi i OMONIA

17/11/1821:27

Shperndaje:


 

Lidhur me abuzimet në tenderat e zhvilluar në Bashkinë Finiq, kjo e faktuar tashmë edhe nga raporti i KLSH, OMONIA ka konstatuar se ” ka patur mungesë transparence dhe praktika korruptive në investimet që janë në proçes zbatimi apo janë kryer në Bashkinë Finiq.
Reagimi i OMONIA-s ka vazhduar se “Flagrant është rasti me dy vepra, Ujësjellësin e fshatit Memoraq dhe rrugën Dërmish – Dhivër – Cerkovicë. Ndërsa ishte miratuar projekti për rehabilitimin e asfaltimin e rrugës prej 12 klm,përfundimisht i njejti fond përdoret për një gjatësi rruge 2,5 klm. Dhe kjo në emër të një cilësie më të mirë u zvogëlua në mënyrë drastike kilometrazhi. Por fakti i realizuar tregon se cilësia është më e keqe. Veç kësaj të dy veprat janë filluar me një vit vonesë për arsye se Kryetari i Bashkisë kërkonte ti merrnin për zbatim kompani të përzgjedhura prej  tij”, thuhet në reagimin e OMONIA.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.