Greqi/ 1,259 raste të reja me Covid-19 dhe 12 vdekje

Greqia duket se ka hyrë në një valë të rrezikshme infektimesh nga koronavirusi dhe parashikimet e ekspertëve u konfirmuan në mënyrën më të keqe, pasi ajo theu për herë të parë barrierën e 1.000 rasteve të reja në vend.
Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka njoftuar për 1,259 raste të reja me Covid.

Numri i të vdekurve në vendin fqinj nga koronavirusi ka arritur në 600 me nivelin mesatar të vdekjeve që janë rritur me shpejtësi në kohët e fundit, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 të vdekur.