Zyrtarizohet: Brenda qershorit PD Sarande zgjedhje per kryetarin e ri

11/05/1818:28

Shperndaje:


Ajo qe pritej prej 1 viti pas humbjes katastrofike qe pesoi PD Sarande ne zgjedhjet e vitit te kaluar, eshte zyrtarizuar para pak castesh.
Basha ne nje mbledhje te kryesise s PD ka komunikuar se brenda qershorit do te jene permbyllur zgjedhjet ne PD qe do te thote se edhe dega e Sarandes do te kete kryetarin e ri.
PD ne zgjedhjet e vitit te kaluar pesoi humbjen me te rende qe pas vitit ‘97 duke marre me pak se 22% te votave dhe ku ne disa qendra votimi u rendit force e trete pas LSI

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.