Zhvillohet Analiza e 2018 ne Hipoteken Sarande. Rezultatet

26/01/1922:55

Shperndaje:


Eshte zhvilluar diten e sotme ne Vlore analiza e vitit 2018 ne hipoteken Vlore dhe Sarande, ku i pranishem ka qene edhe kryeregjistruesi i Shqiperise Valdin Pjetri
Gjate vitit 2018 hipoteka e Saranda ka patur rrerth 10 mije aplikime nga qytetaret. Referuar lejeve te legalizimit, hipoteka e Sarandes e ka mbyllur kete proces duke u dhene hipoteken cdo lejeje legalizimi. Sipas kryeregjistruesit Pjetri, Hipoteka e Sarandes,kane qene nga zyrat me problematike referuar situates se krijuar me lejet apo problematikat e korrupsionit, problematike e zgjidhur kryesisht gjate vitit 2018, ndersa ne vitin 2019 do te kryhet dixitalizimi i dokumentave ne zyrat e ZRPP-se. Referuar problematikave mbi situatat ne ZRPP. Valdin Pjetri ka theksuar se nese evidentohen probleme, me vonesat apo korrupsionin do te kete nderhyrje deri ne largim te punonjesve, apo edhe ndjekje penale.
Problematikat en zyrat e ZVRPP-ve kane qene jo pak here shqetesuese per qytetaret, por me ardhjen ne krye te Hipotekes se Sarandes te Armand Hysit duket se gjithcka ka ndryshuar. Dhenia e lejeve te legalizmimit ka perfunduar ne Sarande, pavaresisht stoqeve te krijuara nder vite, duke i dhene hipoteken cdo lejeje legalizimi.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.