Zhurma dhe balta zhvendosen në qendër të Sarandës

15/10/1611:47

Shperndaje:


punime-sarande Prej ditës së sotme kanë filluar punimet në disa segmente rrugore në qendër të Sarandës. Sipas informacioneve, punimet do të bëhen në Rrugën Skënderbeu dhe Rrugën e Flamurin, ose sic njihen ndryshe nga Kryqëzimi i Maternitetit, në qendër dhe në rrugët 1 dhe 2. Përveç punimeve për rrjetin e ujësjellësit, në këto rrugë do të ndërhyhet edhe në dekorin e rrugëve. Sipas informacioneve, Rruga e Flamurit do të shtrohet me pllaka guri, të njëjta me ato që është shtruar edhe Bulevardi i Sarandës.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.