Zbulohet “shpella e tritolit” në Sarandë

30/10/1715:26

Shperndaje:


Sarandë
Policia njofton se zbuluar dhe sekuestruar 15 kallëpe tritol, me peshë 400 gramë secili, gjithsej 6 kilogramë.
Tritoli u gjet i fshehur në një thes mes disa shkēmbinjve dhe shkurreve në kodrën mbi lagjen ”Baba Rexhepi” Sarandë.
Lënda shpërthyese u gjet pas kontrollit të imtësishëm të zonës të kryer nga Policia.
Kontrolli pas informacioneve të marra nga Policia në bashkëpunim me Agjencitë e tjera Ligjzbatuese, për një sasi lëndë shpërthyese të fshehur në kodrën mbi lagjen ”Baba Rexhepi”.
Policia në bashkëpunim me Prokurorinë dhe Agjencitë e tjera Ligjzbatuese po punon lidhur me dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.