Zbulohen detajet e “Festës së Midhjes” në Ksamil

28/05/1611:35

Shperndaje:


ksamil 20163 Ditë feste, tre dite midis mrekullive te Ksamilit dhe Sarandës. Këtë vit Bashkia e Sarandës ka menduar ta zhvillojë në Ksamil festën e midhjes, tashmë traditë e qytetit.
Tre ditë të mbushura me aktivitete artistike dhe jo vetem, artistëve nga zonat përreth do t’ju bashkohen edhe :
*BIG BASTA* – *RENIS GJOKA* – *MISS ILDA* nga Tirana dhe shumë të tjerë.
Në këto ditë feste të gjithë pjesmarrësit do të përfitojnë deri në 50% ulje ofruar nga bizneset lokale ku përfshihet Transporti për në Sarandë dhe Ksamil, Akomodimi në Hotelet e Ksamilit, Restorantet e Zonës, Çadrat e Kampingut, Guidat turistike rreth tre ishujve.
Dhe më e rëndësishmja këto 3 ditë feste do të provoni specialitetet e Midhjes Mbretëreshës së Liqenit të përgatitura nga shefat më të mirë të zonës.
3, 4 dhe 5 Qershor, Mos humbisni Festën e Midhjes, Ksamil 2016!
Ksamili Ju mirepret !

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.