Zbulohen 20 predha 122 mm gjatë pastrimit të detit, prej ’97 te Limani

07/11/1914:04

Shperndaje:


Rreth 20 predha janë zbuluar nga zhytësit vullnetarë, predha këto që mendohet se i përkasin Luftës së Dytë Botërore.
Zhytësit vullnetarë, të cilët po bënin pastrimin e nëndetit në Sarandë, kanë zbuluar predhat, ndërsa në det ndodhen edhe një sasi granatash.
“Do të bashkëpunojmë me forcat e policisë së shtetit dhe ato të ushtrisë për të bërë të mundur demontimin e tyre.”, -shprehen vullnetarët.
Predhat ndodhen në afërsi të Limanit, dhe përbejnë një rrezik potencial, pasi kontakti me spirancat e anijeve dhe jahteve të cilat ankorohen në këtë territor do të sillte katastrofë.

https://www.facebook.com/143672462471081/posts/1329136827257966/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.