Vogëlushja nga Saranda fëmija e parë në botën e artit në Francë

Vajza e pare me origjine Shqiptare pa mbushur 2 vjec ka bere 3 reklama ne France.
Ajo quhet Isabelle Marie Angelina Bossuet, vajza e Ish Missit Shqiptar Alma Ajazi, nje ish modèle,e cila ishte e ftuar tek emisioni Rudina Magjistarit vitin e kaluar, ku foli per perpjeket e veshtira per tu bere nene, dhe ku publiku Shqiptar u njoh me Isabellen per here te pare. Isabelle ka rrenjet nga qyteti I Sarandes.
Mamaja e saj u shpall Shoqeruesja e pare e Missit ne Miss Shqiperia ne Butrint 2000. Isabelle ka ardhur 3 here ne qytetin e Sarandes.
Ajo eshte mbesa e Tutit, nje nga sportitestet me te mira qe ka pasur ne Sarande. Isabelle e cila ka firmosur nje kontrat me nje agjenci ne Paris, eshte shfaqur ne reklamen per Catimini, Okaidi Obaibi, dhe Tissaia E. Le Clerk per vitin 2018.
Mund te themi qe Isabelle eshte vogelueshja e pare me origjine Shqiptare ne boten e artit te kete pasur nje sukses te tille. Tani Isabelle eshte 2 vjec dhe jeton ne Paris