Vijon ecuria pozitive e Butrinti U-19 në Kategorinë Superiore

29/11/2013:38

Shperndaje:


.
Ekipi i Butrintit U-19 ka fituar takimin e takimin e sotëm në stadiumin Andon Lapa në Sarandë.
Takimi Butrinti – Apolonia u mbyll me rezultatin 2-0.
Të dy golat e trepikëshit për Butrintin u shënuan nga M. Malaj në minutat e 76-të dhe 80-të.

Me këtë fitore Butrinti ngjitet në 7 pikë dhe ndodhet në vendit e 5-të klasifikimit të Kategorisë Superiore për U-19, e cila kryesohet nga Teuta me 16 pikë dhe mbyllet  nga Elbasani në vendin e 10-të me 3 pikë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.