Vidhet nga banesa në Ksamil një shumë e madhe parash dhe floriri.
Një shtetas nga Ksamili ka telefonuar Policinë se i është vjedhur banesa.
Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë ku kanë konstatuar se:
Në banesën e shtetasit Sh.M janë marrë (vjedhur) një sasi vlerash monetare prej 3.5 milion lekë të reja, 3000 Euro si dhe disa bizhuteri të ndryshme.
Në kohën kur ka ndodhur vjedhja, fatmiresisht nuk kishte njeri në banesë qe te perballej me hajdutet, pasi ende nuk dihet nese autoret ishin te armatosur apo jo dhe pasojat mund te oshin tragjike.
Grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen, identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje.

Loading...

 

loading...
loading...