Vidhet gjatë natës supermarketi në Ksamil. Policia në kërkim të 2 personave

18/07/1713:32

Shperndaje:


Vidhet gjatë natës supermarketi në Ksamil. Policia në kërkim të 2 personave.
Një vjedhje spektakolare ka ndodhur në supermarket “Big Market” në Ksamil.
Autorët kanë arritur të hyjnë brënda supermarketit rreth orës 4 të mëngjesit duke thyer xhamin e portës dhe kanë marrë kasafortën me rreth 1 milion lekë të rinj.
Dyshohet se vjedhja është bërë në bashkëpunim nga dy persona, ende të paidentifikuar, me automjetin tip “Ford Eskort” me targa TR 8658 R, i cili është gjetur i braktisur në fshatin Çukë, Sarandë. Nga verifikimet e bëra rezulton se kjo targë është e shpallur në kërkim nga DVP Tiranë.
Policia vazhdon hetimet për kapjen dhe ndalimin e autorëvë të ngjarjes.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.