Vendimi i autoriteteve greke: Nga 22 Korrik – 4 Gusht, askush nuk lejohet të hyjë nga Qafë – Bota

21/07/207:45

Shperndaje:


.
Qeveria greke ka vendosur bllokimin e hyrjeve në Greqi nga Qafë Bota për periudhën 22 Korrik deri më 4 Gusht.
Vendimi i autoriteteve greke parashikon se nuk do të lejohet hyrje në Greqi përveç kalimeve nëpërmjet pikave të Kakavijës dhe Kapshticës.
.

.
Ndërkohë autoritetet greke kanë vendosur se punëtoret sezonalë të cilët hyjnë në Shqipëri pas datës 4 gusht nuk do të lejohen të kthehen përsëri në Greqi deri në një afat që do të caktohet më vonë nga autoritetet greke.
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.