Vazhdojnë punimet në ujësjellësin e Kostarit, investim i banorëve dhe Bashkisë Finiq

28/05/2018:15

Shperndaje:


Vazhdojnë në mënyrë intensive punimet për përfundimin edhe të rrjetit të brendshëm të ujësjellësit në fshatin Kostar të Bashkisë Finiq.
Është një vepër që realizohet me bashkëpunimin e kryesisë së fshatit, të Ndërmarrjes Kununale të Ujësjellësit dhe Kanalizimeve dhe Bashkisë Finiq.

Kryetari i Bashkisë së Finiqit Kristo Kiço vizitoi këto ditë punimet dhe kërkoi nga drejtoria e ndërmarrjes komunale të përshpejtojë proçedurat e instalimit të tubacioneve në rrjetin e brendshëm të çdo lagjeje, me qëllim që të përfundojë sa më shpejtë kjo vepër.

https://www.facebook.com/2153131164959720/posts/2622218871384278/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.